Sala konferencyjna

Sala konferencyjna ma być zlokalizowana w reprezentacyjnym lokalu, który będzie pasował do gatunku spotkania. Dwudzieste piętro szklanego wieżowca może być takim miejscem. Lecz poza odpowiednim umiejscowieniem sala konferencyjna ma obowiązek też oferować warunki, w których prezentacja, pokaz, negocjacje, obrady będą przebiegać należycie.

Sala konferencyjna jest odpowiedni także do organizacji szkoleń, kursów, wygłoszenia wykładu. Liczba przeznaczeń jest naprawdę spora. Wszystko zależy od umeblowania sali. Musi ona mieć wyspecjalizowane nagłośnienie, projektor multimedialny sterowany laserem, duży ekran.

Użyteczne są stylowe umeblowanie biurowe zrobione z drzewa wysokiej jakości też elementów szklanych i metalowych. Oba style są prezentują się równie imponująco i estetycznie.

W razie dłuższych zjazdów wskazane jest również zaplecze gastronomiczne. Sala konferencyjna ma obowiązek posiadać pomieszczenia socjalno-kuchenne. Catering zawsze jest mile widziany przez gości.

Wynajem sal konferencyjnych nie jest domeną tylko spółek dysponujących powierzchnią biurową. Sala konferencyjna na najwyższym szczeblu jest i w hotelach, klubach sportowych i innych obiektach publicznych.

Wynajem sal konferencyjnych wymaga złożenia odpowiedniego zlecenia, jakie możemy składać telefonicznie, samodzielnie, faksem i e-mailem. Ma obowiązek zawierać nazwę wynajmującego, datę, godzinę i czas korzystania z obiektu.